Sejas VIDUSDAĻAS liftings - kad seja iegūst OTRO elpu

Lai cik jaunas mēs gribētu izskatīties, tomēr gadi atstāj savas pēdas, ne velti sievietes smejoties mēdz teikt: „Jaunībā mums bija gluda seja un plisēti svārki, bet tagad - otrādi...”. Tomēr gadi vairs nav nolemtība, it sevišķi tagad, kad pieejamas tik daudz un dažādas ādas, tajā skaitā arī sejas, atjaunošanas procedūras. Viena no tām – sejas vidusdaļas liftings jeb midface lift! Kas tas ir, kam piemērots, kas jāņem vērā - lasi!

DAŽĀDĀS SEJAS UZLABOŠANAS PROCEDŪRAS

Plastikas ķirurģe Evija Rodke-Sproģe stāsta: ir vairākas procedūras, ko sejas ādas saglabāšanai un izskata uzlabošanai šobrīd piedāvā ķermeņa kopšanas saloni. Taču parasti tās savu efektu sniedz tikai līdz noteiktam vecumam - ar gadiem āda paliek atslābušāka, neelastīgāka, arī nokarenāka.

Sejas novecošanās sākas no tās vidējās daļas. Pašas pirmās pazīmes, kas liecina par to, ka seja sāk novecot, ir izteiktāki riņķi, kas sāk parādīties zem acīm, maisiņi gan pie acīm, gan vaigu galos. Parādās deguna - mutes rievas, arī lūpu kaktiņos, kas ar laiku kļūst arvien dziļākas.

Ja sejas kopšanas un lāzerprocedūras sievietei vairs nespēj līdzēt, talkā var nākt dažādas injekcijas vai plastikas ķirurģija. Injekcijas sieviete var izvēlēties atkarībā no konkrētā ķermeņa kopšanas kabineta vai plastikas ķirurga piedāvājuma, pēc problēmu zonu novērtējuma un konsultācijas ar speciālistu.

SEJAS VIDUSDAĻAS LIFTINGS JEB MIDFACE LIFT – KAS TAS IR?

Sejas izskata uzlabošanai un sakārtošanai plastiskā ķirurģija var piedāvāt sākot no mini invazīvām metodēm un beidzot ar plašām, apjomīgām plastiskajām operācijām. Šobrīd pasaulē arvien vairāk parādās tendences izmantot operācijās arvien mazāk traumatiskas ķirurģiskās metodes , kas ļauj cilvēkiem ātrāk atgriezties darba un sadzīves apritē. Viena no jaunākajām un populārākajām metodēm šobrīd pasaulē ir sejas vidusdaļas liftings (midface lift), kas efektīvi un saudzīgi palīdz uzlabot sejas izskatu, likvidējot gadu radītās pēdas. Tā ir sevišķi efektīga un vadošā metode pasaulē, kad sejā tikko sākušas parādīties novecošanas pazīmes.

EFEKTĪGA METODE AR MAZIEM IEGRIEZUMIEM

Sejas plastiku var veikt vairākās metodēs, atkarībā no tā, kura zona vai kura problēma ir dominējošā. Agrāk, veicot mini invazīvos liftingus, plastikas ķirurgi izlīdzējās ar maziem ādas iegriezumiem matu, pieres daļā, aiz auss vai zem kakla. Pie vispārējās sejas – kakla plastikas parasti ir plašākas griezuma līnijas: viscaur ap ausi, aiz tās, neliela zem zoda. Šobrīd sejas vidusdaļas plastikai iegriezums ir tikai zam apakšējā plakstiņa  - zem apakšējām skropstām ir tikai maza iegriezuma strīpiņa - tas ir līdzīgi, it kā būtu taisīta apakšējo plakstiņu plastika, bet operācijā tiek sakārtota visa sejas vidusdaļa.

6 BŪTISKĀKIE JAUTĀJUMI UN ATBILDES PAR SEJAS VIDUSDAĻAS LIFTINGU

1.Kad iesaka veikt sejas vidusdaļas operāciju?

 • Zem acīm parādījušies tumšāki loki, veidojot iekritumus;
 • Ir izteikti tukšumi ap orbītas apakšējo malu, bet vaigu galos veidojas maisiņi;
 • Sejā redzamas pirmās rievas – gar acīm jeb pa asaru tecēšanas ceļu, deguna – mutes rieva, ir lejup vērsti lūpu kaktiņi kā rezultātā sejā ir drūma izteiksme;
 • Zilgani, iekrituši loki zem acīm ir iedzimta īpatnība.

2.Kā tas notiks un kā es jutīšos?

 • Operācija notiek caur nelielu iegriezumu zem apakšējām skropstām; 
 • Pēc operācijas nav zilumu, toties var būt izteikta tūska. Turklāt 3 – 4 dienas pēc operācijas tūska tikai nāk klāt, ne velti sievietes šajā laikā saka, ka jūtas it kā būtu „no Kazahstānas” – ar izteiktiem vaigiem;
 • Pirmo nedēļu pēc operācijas apakšējie plakstiņi un vaigu gali būs aplīmēti ar plāksteriem un pirmās divas nedēļas tūska saglabāsies gandrīz visu laiku;
 • Sākot no desmitās dienas pēc operācijas, var sākt lietot dekoratīvo kosmētiku, bet jārēķinās, ka vēl kādu laiku var saglabāties tā sauktā atlieku tūska. Cik ilgi – tas katram individuāli;
 • Smaidot var būt velkoša sajūta;
 • Pēc mēneša tūska būs mazinājusies. Tomēr vēl reizi pa reizei var gadīties, ka no rīta pamosties ar tūsku sejā. Dienās, kad tūska ir lielāka un manāmāka, var uzlikt stilīgas brilles, kas nosedz vaigus. Visilgāk tūska saglabājas tieši vaigu galos;
 • Pēc trīs četriem mēnešiem lielā tūska būs pilnībā pārgājusi, iekšējie diegi uzsūkušies, izveidojies stabils rētauds un normāla limfas attece. Var novērtēt rezultātu!

3.Kad ir tas īstais vecums sejas vidusdaļas operācijai?

Lai gan rekomendācijās teikts, ka sejas vidusdaļas plastika ir operācija pacientiem pēc 40, tādu striktu vecuma ierobežojumu nav. To var veikt gan salīdzinoši agrā jaunībā, kad cilvēka ķermenis jau noformējies, bet tumšie loki zem acīm ir iedzimta īpatnība, kā arī jebkurā vecumā pēc tam.

4.Kā mainīsies mana sadzīve „pēc”...?

Pirmās naktis pēc operācijas noteikti būs jāguļ tikai uz muguras un pirmo nedēļu nedrīkst liekties ar galvu uz leju. Pirmās dienas seja jālutina ar vēsām kompresēm, tāpēc jau pirms operācijas parūpējies, lai ledusskapī ir kāda kāpostgalva vai metāla skārdene, ko pielikts sejai, jo aukstums mazina tūsku. Uz laiku nāksies atteikties no  sporta, nedrīkst karsēties vannā, iet pirtī vai baseinā.

5.Vai citi pamanīs, ka ar mani notikušas pārmaiņas?

Sejas vidusdaļas operācijā netiek pielietotas ne mākslīgas injekcijas, ne implanti, ķirurgs strādā ar paša pacienta audiem, izveidojot dabisku pāreju no apakšējā plakstiņa uz vaigu – bez iekritumiem, bez maisiņiem, tumšām rievām un zilganiem ēnojumiem. Tāpēc pēc šīm operācijām veidojas ļoti dabīgs izskats un sejā nav nekā no tā, ko rāda amerikāņu pārvērtību raidījumos, kur pārveidotās sievietes ir ar sejām, kas šķiet gluži vai „štancētas” pēc viena pieņemta skaistuma etalona.

6.Cik noturīgs būs operācijas efekts?

Sākot no 25 gadiem novecošanas process sākas šūnu līmenī. Tobrīd vizuāli pārmaiņas vēl nav manāmas un kurā brīdī tas kļūst redzams, tas katram individuāli. Taču novecošana ir lavīnveidīgs process. Ja 25 gados tā nav pamanāma, tad, uzņemot apgriezienus, tā kļūst arvien spēcīgāka un sākas arvien straujāka - lavīnas tipa novecošanās. Sejas vidusdaļas operācija likvidē laika atstātās pēdas, noliekot audus savās pareizajās vietās. Ir pierādīts, ka šī operācija ne tikai sakārto audus, bet novērš novecošanās lavīnas efektu. Uz laiku, protams. Tad novecošanās atkal sākas no starta punkta un lavīnas efektu sasniegs krietni vēlāk. Tāpēc sejas operācijas mūsdienās uzskata pat par novecošanu kavējošiem pasākumiem.

KAS VĒL JĀIEVĒRO?

Lai arī vidussejas liftings ir miniinvazīva metode, tā tomēr ir operācija, kas notiek vispārējā anestēzijā, tāpēc ,tāpat kā pirms jebkuras operācijas, sievietei jāveic analīzes un veselības pārbaude. Pirms operācijas tiek ņemtas vērā saslimšanas un tas, vai sieviete smēķē – atkarībā no tā tiek piemeklēta narkoze.

Atlabšanas periods ir salīdzinoši viegls. Pēc operācijas nav lielie sejas pārsēji, kādi savulaik tika likti pie lielām sejas plastikām – šajā gadījumā ir tikai plāksteri uz apakšējiem plakstiņiem un vaigu galiem - tos noņem pēc nedēļas. Visbiežāk pēcoperācijas periods norit bez izteiktiem zilumiem, bet dažreiz tomēr var būt viegli zilumi. Vienīgā problēma, ko rada operācija, ir tūskainība, jo operācijas apjoms ir paliels. Tāpēc pēc operācijas vēlams paņemt vismaz pusotru nedēļu ilgu atvaļinājumu.

PĒCOPERĀCIJAS DEPRESIJA – ARĪ TĀ VAR GADĪTIES...

Pēc jebkuras sejas plastikas operācijas visā pasaulē ir pazīstama tāda lieta kā pēcoperācijas depresija. Gribi vai negribi pienāk tāds brīdis, kad ir jāiet cilvēkos, jāparādās sabiedrībā. Ja mēnesi pēc operācijas pacients vēl ir ar mieru laiku pavadīt mājās, maskēties ar pūdera un saulesbriļļu palīdzību, tad vienā brīdī rodas sajūta – cik ilgi tas turpināsies? Ir taču izciests pietiekami ilgs laiks, gribu beidzot rezultātu. Bet audu atkopšanās vēl ir procesā... Tāpēc pirmajā otrajā mēnesī pēc operācijas varētu būt garastāvokļa lejupslīde. Ar to ir jārēķinās, bet pēc trešā, ceturtā mēneša sākas īstais prieks par operācijas rezultātu!