Krūšu SAMAZINĀŠANAS operācija - realitātes stāsta NOSLĒGUMS

Šī realitātes stāsta sākumu lasi rakstā - Krūšu SAMAZINĀŠANAS operācija, kas ļauj atkal sākt DZĪVOT - reāls pieredzes stāsts. Šoreiz - stāsta noslēgums!

Dr. Evijas Rodkes-Sproģes komentārs:

Šādi gadījumi, kā mūsu "Maijai" ir samērā reti. Protams, ka palielinātas krūtis nav nekāds retums, bet šādi gadījumi tiek dēvēti par gigantomastiju. Īpaši tie ir ne tikai dēļ ļoti lielā, cietā un graudainā dziedzera, bet arī to pavadošo īpašo kauna vai neērtuma sajūtu pacientēm. Mēs izvēlējāmies pastāstīt par šādiem un līdzīgiem gadījumiem plašākai sabiedrībai tieši tā iemesla dēļ, ka arī mūsu paciente stāstīja, ka viņai esot bijusi sajūta, ka ir vienīgā uz pasaules ar tik milzīgām krūtīm. Cik meklējusi, nav atradusi nekādu plašo informāciju internetā par tik lielu krūšu operācijas iespējām. Un pilnīgi neko par pacientes sajūtām pirms un pēc operācijas. Sievietei ir bijis liels kauns vispār kaut kur iziet sabiedrībā, kur nu vēl noģērbties pie ārsta vai citās sabiedriskās vietās. Katru reizi, kad bijis jāizmeklē krūtis, ir bijis jādzird visādi komentāri, kas likuši kaunēties vēl vairāk. nemaz jau nerunājot par fizisko sajūtu - sāpēm gan krūtīs, gan plecos, gan mugurā, smaguma sajūtu, aizdusu, nespēku, izvīdumiem un iekaisumiem zem krūtīm karstā laikā... Arī pie manis sieviete nākusi ar lielām bažām - ka tik nepasaka, ka tur neko nevar darīt, ka izmērs pa lielu operācijai, ka operācija par smagu viņai un tagad vēl atlikušo visu mūža daļu jādzīvo ar šādām mokām. 

Vislabākā ziņa bija vizītē, kad sieviete uzzināja, ka šī problēma ir risināma. Un ~ 3 h laikā! Un vēl visa informācija - kad, kā un ko darīsim operācijas laikā. Ar ko jārēķinās pirms un pēc operācijas. Šajā gadījumā daudz stāstīju arī par iespējamiem blakus efektiem un iespējamiem sarežģījumiem pēcoperācijas periodā. Jo pie nelielas samazināšanas riski ir stipri mazāki, pie ļoti lielas krūšu samazināšanas - proporcionāli lielāki arī riski. Bet sieviete pat nemaz nebaidījās no iespējamajiem riskiem, tik ļoti viņa ticēja, ka nu nekādi nevar būt sliktāk un grūtāk, kā patreiz!

Šajā operācijā tika noņemti 4,5 kg krūšu audu. Labā krūts bija izteikti lielāka un cietākiem dziedzeraudiem, Tur bija vislielākais risks, ka asinsvadiem būs grūti izbarot tik ļoti garo areolas un krūšu gala "kāju". Pēcoperācijas periodā arī bija lielāks asinsizplūdums labajā krūtī un asins sastrēgums areolas kājā, kas radīja virspusēju audu nekrozi (atmiršanu). Bet, paldies Dievam, tikai virspusēju! Mūsu Maija bez īpašiem kreņķiem to varonīgi uztvēra, izgāja procedūru kursu un strauji sāka atveseļoties.

Pirmās emocijas parasti pēc šīm operācijām ir milzīgs prieks par viegluma sajūtu! Pacientes it kā lido kādu metru virs zemes pēcoperācijas periodā! Arī Maijai smaids nenozuda visu pirmo laiku un viņa tik asarām acīs spēja pateikt: "Meitenes, es burtiski lidoju! Tik veigli neesmu jutusies tik sen !" :)

Diezgan bieži no operācijas attur ne tikai bailes, kauns vai nedrošība, bet arī materiālā puse. Šādas operācijas diemžēl mūsu valsts neapmaksā, bet pēc operācijas izsniegto čeku gan var iesniegt gada deklarācijā pie attaisnotajiem medicīnas izdevumiem. Arī Maijas stāsts šajā sakarā ir īpašs. Viņas bērni salika kopā naudiņas un uzdāvināja mammai iespēju īstenot savu sapni. Ja katrs atsevišķi mē kaut ko nevaram, tad visi kopā gan varam. Tāpēc atceramies par iespēju saviem tuvajiem un mīļajiem, kam ir bijis ilgstošs sapnis piepildīt kādu savu lielu vēlmi, uzdāvināt mūsu dāvanu karti. Tā visi kopā mēs dāvināsim cilvēkiem iespēju piepildīt savus sapņus!

Lūk, Maija - pirms un pēc operācijas!