Viss par krūšu SKAISTUMU grūtniecības laikā un pēc tā

Grūtniecības laiks ir strauju un lielu pārmaiņu laiks visam sievietes ķermenim,  arī krūtīm. Saka, ka tikai pirmās grūtniecības laikā sievietes krūtis beidzot attīstās līdz galam. Tomēr – ja grūtniecības laikā parasti sievietei pašai savas krūtis tīri labi patīk, jo tās kļūst pilnīgākas un sievišķīgākas, tad bērniņam piedzimstot, uzsākot barošanu un to biedzot, krūtis bieži vien vairs nav tādas, kā bijušas pirms tam. Tās vairs nav tādas, kādas gribētos. Ko darīt lietas labā? Kā saglabāt un kā atgūt krūšu skaistumu? Kas būtu jādara jau grūtniecības laikā? Lasi!

STRIJAS

Strijas rodas, strauji mainoties krūšu izmēram. Pretstriju līdzekļi būtu jālieto profilaktiski, jo strijas uz krūtīm parasti rodas grūtniecības laikā un/vai kad krūtīs veidojas piens. Ārstēt un mainīt izskatu (sašaurināt, izlīdzināt reljefu, panākt vienmērīgu toni) labāk iespējams, ārstējot jaunas strijas. Jaunu striju ārstēšanā optimālu rezultātu var sasniegt, kombinējot visas metodes (kosmētiskie līdzekļi, masāžas, maskas, aparāttehnoloģijas).

Jauna strija ir zilgani sārta, spīdīga, dažkārt apsārtusi, jutīga, niezoša. Tāda tā saglabājas apmēram divus trīs mēnešus līdz pusgadam, tad kļūst veca. Veca strija ir balta, un vietā, kur tā atrodas, āda ir biezāka, nelīdzena. Vecas strijas izskatu vairs nav iespējams kardināli mainīt – saistaudi ir plīsuši, šūnu darbība nav aktīva. Var uzlabot vienīgi apkārt esošo audu stāvokli un ādas izskatu kopumā. Vai veikt plastikas operāciju.

CITAS METODES KRŪŠU PACELŠANAI UN ĀDAS IZSKATA UZLABOŠANAI

Visām sievietēm vēlams regulāri vingrot, bet ar speciāliem vingrinājumiem vien krūšu izskatu uzlabot visām neizdosies. Vislabāk par citiem risinājumiem spēj konsultēt ķermeņa estētikas speciālists, jo efektīva ir individuāla pieeja, jāņem vērā sievietes fizioloģiskās īpatnības. Kas der vienai sievietei, var būt pilnīgi nederīgs otrai.

Pirms sākt mērķtiecīgus krūšu izskata uzlabošanas darbus, sievietei pēc 25 gadu vecuma obligāti jāveic krūšu ultrasonogrāfija, bet sievietei pēc 35 gadu vecuma – mamogrāfija. Daudzām krūšu slimības norisinās bez ārējiem simptomiem, sievietes pašsajūta ir laba. Pat regulāra krūšu iemasēšana ar krēmu mājas apstākļos var būt nevēlams kairinājums, ja krūtī veidojas audzējs.

Tikai mazu krūšu īpašnieces var cerēt, ka pēc grūtniecības un zīdīšanas krūtis izskatīsies tikpat tvirtas kā agrāk. Nu ir pienācis viņu laiks priecāties par dabas doto krūšu formu un lielumu. Lielu krūšu īpašniecēm izmaiņas būs. Kādas tieši, to nosaka fizioloģija. Un nevajag vainot zīdīšanu. Piens krūtīs veidojas visām sievietēm, tāpēc pēc dzemdībām tās piebriest, krūšu izskatu ietekmē hormonu svārstības – vai bērns tiek zīdīts neilgi, ilgi vai netiek zīdīts nemaz.

PROCEDŪRAS MĀJAS APSTĀKĻOS

Kopjot krūtis mājas apstākļos, lielākais ieguvums būs krūšu ādas uzlabošanās. Ne mazāk svarīga ir pašsajūtas uzlabošanās, kas kā blakus efekts ir vienmēr, kad sieviete atlicina laiku skaistumkopšanai. Turklāt mājās procedūras ir bez maksas! Ko ar tām var panākt? Pirmkārt, profilaktiski – panākt, lai strijas neveidojas vai ir mazāk redzamas, otrkārt - uzlabot ādas elastību, tvirtumu.

Pašmasāža. To var apvienot, uzklājot krēmu. Pašmasāžu vajadzētu veikt pāris minūšu dienā. Tās laikā paplašinās asinsvadi un arī limfvadi, pa kuriem tiek izvadītas sārņvielas. Klasiskais krūšu pašmasāžas veids (un tas ir arī pareizais veids, kā jāuzklāj kosmētiskais līdzeklis) ir: kustība jāsāk no krūšu vidus virzienā uz padusēm pa krūšu apakšu, tad uz augšu. 

Liftinga pašmasāža. Īpaši vēlama, ja krūtis noslīdējušas. Krūtis ieziež ar krēmu virzienā no krūšu apakšas, pāri krūtīm uz augšu, pāri dekoltē līdz pazodes līnijai. Šo pašmasāžu var veikt papildus klasiskajai krūšu pašmasāžai.

Kontrastduša. Pārmaiņus piecas reizes ar vēsu un siltu ūdeni. Uzlabo asins cirkulāciju, padara ādu tvirtāku.

Vēsa ūdens peldes. Īpaši piemērotas, ja ir noslīdējušas krūtis. Ūdens peldes var sākt ar istabas temperatūras ūdeni, pamazām ūdens temperatūru pazeminot. Aukstais ūdens stimulē audu pacelšanos.

Krūšu norīvēšana ar frotē vai linu cimdu. Palielina ādas blīvumu, atslāņo, kā veicot vieglu pīlingu, norūda ādu. Vai to drīkst darīt grūtniecības laikā? Jā!

Šķidruma lietošana pietiekamā daudzumā, lai ādai nodrošinātu mitruma līmeni.

Pareiza stāja, sēdēšanas poza. Taisna mugura un nolaisti pleci ceļ krūtis uz augšu. Ja stāja ir nepareiza, vēlama stāju koriģējoša vingrošana.

Atbilstoša krūštura izvēle. Ja krūtis noslīdējušas, krūšturi svarīgi izvēlēties tādu, kas cieši aptver, bet nepiespiež. Lencēm jābūt platām un diezgan stingri savilktām, bļodiņas savienojošai daļai – platai. Vislabāk, ja krūšturis ir no kokvilnas. Krūšturi zīdīšanas laikā vajadzētu valkāt kā dienā, tā naktī. Parasti šādi krūšturi ir vizuāli mazāk pievilcīgi un arī krūšu izskatu neizceļ.  Daudz ilgāk un labāku formu var saglabāt ikdienā nēsājot krūšturus, jo tas ir vienīgais balsts, kas darbojas pret gravitāciju, lai cik lielas vai mazas arī būtu krūtis – gravitācija nepasargā nevienu! Sievietes nereti izvēlas polsterētus krūšturus, kas krūšu augšējo daļu paceļ un vizuāli tās izskatās formīgākas. Tomēr būtu ieteicams neizvēlēties šā tipa krūšturi ikdienas valkāšanai, tiek saspiesti audi un asinsvadi – tiek ierobežota fizioloģiskā apasiņošana un var tikt veicinātas audu izmaiņas tikai īpašiem gadījumiem.

KOSMĒTISKIE LĪDZEKĻI

Nav tādu kosmētikas līdzekļu, kas varētu manāmi pacelt vai palielināt krūtis un uzturēt ilgstošā formā. Šim nolūkam jāizvēlas radikālas metodes. Krūšu ādas izskatu kosmētiskie līdzekļi tomēr uzlabo. Ko var panākt, lietojot kosmētiskos līdzekļus pēc speciālista ieteikuma? Pirmkārt, ārstēt jaunas strijas. Otrkārt, padarīt ādu tvirtāku, elastīgāku.  Un visbeidzot - uzlabojot ādas izskatu, var uzlabot neizārstējamo striju izskatu.

Ja ārstē jaunas strijas, izvēlas līdzekļus, kas paredzēti striju profilaksei un jaunu striju ārstēšanai. Šajā klāstā biežāk ir ampulas, serumi – spēcīgas iedarbības kosmētiskie līdzekļi. Labāku rezultātu var panākt, izvēloties kosmētisko līdzekļu sēriju. Sērijā varētu ietilpt, piemēram, pīlings, koncentrēts serums, ampula vai sprejs, dienas krēms, nakts krēms, maska. Šos līdzekļus vislabāk iegādāties aptiekās vai skaistumkopšanas salonos, kuros veic krūšu korekcijas procedūras. Tie ir jālieto katru dienu, rūpīgi sekojot lietošanas instrukcijai. Bērna zīdīšanas laikā jāizvēlas šim periodam piemēroti līdzekļi bez smaržas un krāsvielām. Tie ir mazāk koncentrēti, tādēļ mazāk efektīvi. Bet tos ieteicams lietot, lai līdz laikam, kad zīdīšana tiks pārtraukta, krūšu izskats vēl vairāk nepasliktinātos.

Lai uzlabotu ādas tvirtumu, elastību, līdz ar to arī veco striju izskatu, jāizvēlas līdzekļi, kas domāti krūšu tvirtumam, krūšu ādas elastības uzlabošanai, krūšu liftingam u.tml. Tie biežāk ir krēmi, geli, losjoni. Jāraugās, vai izvēlētais līdzeklis ir atbilstošs barošanas periodam.

PROCEDŪRAS, KO VEIC AR ROKĀM

Tās veic speciālisti, un šis krūšu izskata uzlabošanas veids nav lēts. Ko var panākt? Var ārstēt jaunas strijas, padarīt ādu tvirtāku, elastīgāku. Kā arī, padarot ādu tvirtāku, uzlabot veco striju izskatu.

Skaistumkopšanas un estētiskās medicīnas salonos strādā ar kosmētikas līdzekļiem, kuru sastāvā ir aktīvās sastāvdaļas, kas palīdz atjaunot ādas tvirtumu, biezumu, blīvumu, – antioksidanti, A, E, C vitamīns, elastīns kalogēns. Profesionālo krūšu kopšanas līdzekļu un aptiekās vai skaistumkopšanas līdzekļu pārdošanas vietās nopērkamo līdzekļu sastāvs atšķiras. Līdzekļu un masku optimāla kombinācija, ko sievietes vajadzībām piemēro speciālists, var sniegt daudz labāku rezultātu nekā nejauši izvēlēts produkts aptiekā vai veikalā, kura sastāvs nav tik koncentrēts.

Manuālās krūšu kopšanas procedūras pamatā visbiežāk ir masāža: limfodrenāžas masāža, tonizējoša masāža, liftinga masāža, pneimatiskā masāža. Procedūras laikā veic pīlingu, uzklāj serumus, atbilstošus krēmus, maskas. Atšķiras arī masāžas tehnika. Limfodrenāžas masāžas laikā kosmētiskos līdzekļus iemasē limfas atteces virzienā – no krūšu kaula uz padusi. Tonizējošās masāžas laikā masē, knaibot pulksteņrādītāju kustības virzienā ap krūti. Liftinga masāžu veic augšup pāri krūtīm, dekoltē zonai, līdz zoda līnijai. Pneimatiskās masāžas laikā specifiskus kosmētiskos līdzekļus ar īpašu tehniku iemasē krūtīs.

Lai iegūtu rezultātu, nepietiks ar vienu procedūru, jāveic kurss, parasti šo procedūru vēlamais kurss ir vidēji 10–12 reizes.

PROCEDŪRAS AR APARĀTTEHNOLOĢIJĀM

Impulsveida vakuummasāža paredzēta gan krūšu pacelšanai, gan īslaicīgai apjoma palielināšanai. Veicot abas šīs darbības, uzlabojas striju izskats. Bet ir arī citas procedūras īpaši striju ārstēšanai. Ko var panākt? Pirmkārt, uzlabot ādas tvirtumu, pacelt krūtis (uz laiku). Otrkārt, palielināt krūšu apjomu (uz laiku). Treškārt - palielinot tvirtumu un krūšu apjomu, uzlabot striju izskatu.

Pirms impulsveida vakuummasāžas uzsākšanas izmēra krūšu augstumu un apkārtmēru. Procedūru veic, izmantojot speciālus kosmētiskos līdzekļus un vakuummasāžas krūšturi. Tajā krūtis tiek atkārtoti iesūktas un palaistas vaļā. Procedūras laikā paplašinās asinsvadi un tajos kopā ar asinīm ieplūst daudz barības vielu. Krūtis atlaižot, paplašinās limfvadi, pa kuriem no krūtīm izvadās šlakvielas. Uzreiz pēc procedūras tiek veikti atkārtoti krūšu augstuma un apkārtmēra mērījumi. Ja ir manāms rezultāts, piemēram, lielums vai augstums palielinājies par 1 cm, sievietei jānāk uz atkārtotu procedūru pēc 2 vai 3 nedēļām (atkarībā no krūšu izmēra). Ja pēc tam rezultāti ir saglabājušies, procedūra ir efektīva un to var veikt atkārtoti, lai rezultātus uzlabotu. Ja procedūras tiek turpinātas, tās veic 2–3 reizes mēnesī tik ilgi, kamēr ir redzams progress. Vienā brīdī progresa vairs nav, tas nozīmē, ka ir sasniegts maksimālais efekts, ko var panākt ar šo metodi. Tad procedūras vairs neturpina. Panāktais efekts saglabājas apmēram pusgadu vai ilgāk, pēc tam krūtis pamazām atgūst sākotnējo izskatu.

Miostimulācijas procedūra. Tās laikā ar mikrostrāvu izraisa pasīvu muskuļu saraušanos, tādā veidā trenējot muskuļus. Efekts kā fiziskas slodzes laikā. Krūtis noturošie muskuļi tonizējas, paceļas. Procedūru kurss 10–15 reizes.

Ultraskaņas terapija. Metode striju profilaksei un jauno striju ārstēšanai. Tiek veikta, izmantojot kosmētikas līdzekļus. Āda tiek mitrināta, barota, tonizēta, uzlabojas šūnu vielmaiņa. Kurss 10–15 reižu.

PLASTIKAS ĶIRURĢIJA

Šai metodei ir garantēts rezultāts, turklāt uz ilgu laiku. Bet tā ir salīdzinoši dārgāka un ir pēcoperācijas periods. Ko var panākt? Var pacelt krūtis, atbrīvojoties no liekās ādas, padarīt tās tik lielas, cik ir vēlme un fizioloģiski ķermenis to atļauj, nostiepjot ādu, padarīt glītākas strijas. Kā arī kopā ar lieko ādu (ja tāda ir) nogriezt strijas, kas ir krūts apakšdaļā.

Būtiski ir ņemt vērā, ka jebkuru krūšu operāciju drīkst veikt 5-6 mēnešus PĒC zīdīšanas beigām!

Krūšu palielināšana,ja to veic plastikas ķirurģijas ceļā, nozīmē implantu (mūsdienās visbiežāk silikona) ievietošanu zem vai virs krūšu muskuļa. Ja krūts kļuvusi mīksta un zaudējusi lielumu pēc zīdīšanas, tas liecina, ka krūts dziedzeris kļuvis atrofisks. Tad un galvenokārt, ja krūtis ir ļoti mazas tievām meitenēm, implants būtu jāievieto zem muskuļa. Pasaules prakse nosaka, ka tas (ievietot implantu zem muskuļa, nevis dziedzera) ir arī visdrošākais un labākais veids, kā palielināt nelielas krūtis. Lielām, biezām un laba seguma krūtīm piemērotākais implantu ievietošanas veids būtu virs muskuļa, bet zem muskuļa fascijas. Plastikas operācijas var veikt vismaz pusgadu pēc zīdīšanas pārtraukšanas. Tad organisma hormonālais balanss ļauj audiem normāli dzīt. Implanta iespējamo maksimālo un vēlamo minimālo izmēru nosaka ārsts. Atkarībā no ķermeņa uzbūves, garuma, krūškurvja izmēra ir robeža, kuru veselības un veiksmīgas operācijas iznākuma dēļ nevajadzētu pārkāpt.

Ja sieviete vēlas krietni palielināt pavisam mazas krūtis, jāveic atkārtotas operācijas. Lielam implantam mazā krūtī uzreiz nav vietas.

Pēcoperācijas perioda pirmās 3-4 dienas ir sāpīgas. Pirmā nedēļa pēc operācijas jāpavada miera režīmā. Lēnām var atgriezties ikdienas dzīvē, bet jau pēc mēneša atsākt fiziskās aktivitātes, iet pirtī, sauļoties. Pirmajās nedēļās krūtis ir cietākas, svešākas, var būt kāds zilums. Trešajā, ceturtajā nedēļā atgriežas sajūta, ka tas ir pašas ķermenis.

Ievietotie implanti atrodas ārpus dziedzera, līdz ar to nekādi neietekmē nākamā mazuļa ēdināšanu no krūts. Nav arī citu dzīvesveida ierobežojumu. Vienīgi neiesaka apmeklēt infrasarkano staru pirtis, nav zināma staru ietekme uz implantu. Katrs implants saņem sertifikātu un mūža garantiju, kas apliecina tā izturību. Mūža garantija no firmas nozīmē – ja kaut kādu iemeslu dēļ implants tomēr ir bojāts, firma dod jaunu, jebkāda veida implantu pāri vietā. Mehāniski implantus var pilnībā saspiest pat miljons reižu, un tajā neveidojas mikroplaisas. Tāpēc ar krūtīm nekas nenotiek, ja, piemēram, bērns uzgrūžas vai vīrs spēcīgāk piekļaujas.

Nākamās grūtniecības krūšu izskatu parasti vairs neietekmē (īpaši tad, ja no dabas sievietei ir mazas krūtis). Mazāka par implantu krūts nevar kļūt. Retos gadījumos ir nepieciešama krūšu pacelšanas operācija.

Ja uz krūtīm ir ļoti daudz liekas ādas, to var noņemt un tādā veidā pacelt krūtis. Pēc jebkuras plastikas operācijas paliek neliela rēta. Ja labi dzīst, gadiem ejot, tā kļūst gandrīz nemanāma. Ja uz krūtīm ir vairāk liekās ādas, ķirurgs operācijas laikā veic pacelšanu vai nu ap areolu vai vertikālu, vai enkurgriezienu ( pie ļoti daudz liekas ādas) no krūts gala vertikāli uz leju un horizontāli pa krūts apakšējo līniju. Šī ir vislielākā un pamanāmākā rēta, kas,sadzīstot, izskatās pēc strijas. Pie palielināšanas var veikt griezienu padusē, pa areolas līniju vai pa zemkrūts kroku. Tās izmērs ~ 4 cm. Tas atkarīgs no krūšu stāvokļa. Ja grieziens tiek veikts pa areolas līniju, rētu vēlāk var maskēt, veicot kosmētisku mikropigmentāciju areolas tonī. Tad rēta ir nemanāma. Operācijas laikā iespējams arī samazināt areolu, kas barošanas laikā mēdz izplesties. Krūšu pacelšanas operācija ir vieglāk paciešama, pēc operācijas diskomforts ir neliels. Divas nedēļas jāstaigā, apsaitētai ar elastīgo saiti, tad var nēsāt krūšturi. Jau pēc mēneša var sportot, iet pirtī, sauļoties. Nekādu ierobežojumu dzīvesveidā nav.

!Ja sievietei pēc pirmā bērniņa krūšu stāvoklis strauji pasliktinājies, krūšu pacelšanas operāciju nevajadzētu veikt, ja drīzumā plāno vēl kādu bērniņu. Ir 95% iespējamība, ka operācija pēc nākamās grūtniecības būs jāatkārto, jo jau ir skaidrs, ka āda nav pietiekami elastīga.

Dažkārt krūšu pacelšanas operāciju kombinē ar krūšu palielināšanas operāciju. Nereti novērojama krūšu asimetrija – krūts, kurā piens veidojies vairāk un kuru bērniņš vairāk zīdis, pēc zīdīšanas kļūst mazāka un vairāk noslīd uz leju. Tad katrai krūtij veic atšķirīgas tehnikas operāciju, lai pēc operācijas abas krūtis būtu vienādas. Kad āda uz krūtīm ir nostiepta, tvirta, zūd striju nelīdzenā faktūra un tās ir daudz mazāk pamanāmas. Ja liekās ādas ir daudz, ar to kopā var likvidēt strijas, kas veidojušās krūts apakšdaļā.

Lasi arī:

Lai krūtis ATKAL būtu skaistas

5 jautājumi par krūšu izskatu grūtniecības laikā un pēc tā

Svarīgākie jautājumi un atbildes par krūšu operācijām