Kā sagatavoties vēdera plastikas operācijai – SVARĪGAS lietas, kas jāņem vērā!

Teksts: Krista Leškēviča un Evija Āboltiņa

Konsultē: Dr. Evija Rodke-Sproģe

Vēdera plastikas operācija – iespēja atgūt skaistu, gludu un jauneklīga izskata vēderu. Protams, ka to vēlas ļoti daudzas! Šoreiz par to, kas ir pats būtiskākais, ja esi nolēmusi par labu operācijai!

LABS VESELĪBAS STĀVOKLIS UN ANALĪZES

Ar to vajadzētu sākties jebkuras operācijas plānošanai. Ir jābūt labām analīzēm, pieļaujamas vien dažas nebūtiskas svārstības, par to iepriekš izrunājot ar anesteziologu. Visiem svarīgākajiem rādītājiem jāatbilst normas robežām. Tavam vispārējam veselības stāvoklim ir jābūt tādam, kas pieļauj veikt operāciju un ķermenis spēs arī veiksmīgi atveseļoties! Par visu, kas un kā, protams, pastāstīs ārste un viņas asistentes konsultācijas laikā. Visu sīki par sagatavošanos vari izlasīt rakstā - SAGATAVOŠANĀS operācijai – pats SVARĪGĀKAIS, kas jāzina!

KĀ AR ĢIMENES PIEAUGUMU?

Ja runājam tieši par vēdera plastikas operāciju – visbiežāk sievietes par šo operāciju sāk domāt tieši pēc liela svara zaudēšanas vai arī pēc ģimenes pieauguma. Grūtniecība ir tas posms sievietes dzīvē, kas nereti rezultējas ne vien ar lielu prieku par bērniņu, bet, diemžēl, arī ar ķermeņa aprišu nopietnām izmaiņām. Tomēr – ja ir doma par vēdera plastikas operāciju, tad jāņem vērā, ka šo operāciju ir ieteicams veikt, kad ģimenes pieaugums vairāk NETIEK plānots!!! Tas ir ļoti būtiski, pretējā gadījumā iegūtais labais rezultāts ar nākamo grūtniecību var atkal stipri izmainīties vai pat pazust. Tā kā pilnas vēdera plastikas operācijas laikā tiek pilnībā atjaunota vēdera priekšējā siena un noņemts viss liekais un nekvalitatīvais, vēl kāda grūtniecība ir gan iespējama, gan iznēsājama, bet pareizi būtu sakārtot vēderu tikai tad, kad  slaidumu un stingru vēderu varētu saglabāt uz vairākiem gadu desmitiem, ne tikai 1-2, tas ir - pēc visiem plānotajiem bērniņiem!

VAI ŠĪ IR OPERĀCIJA, KAS ATRISINĀS MANU PROBLĒMU?

Katrs gadījums, kad sieviete vēlas veikt vēdera plastikas operāciju, ir ļoti, ļoti individuāls. Ja vēders ir zaudējis savu labo izskatu un formu dēļ grūtniecības/ām, arī tad ne visām sievietēm problēmas ir vienādas. Nav tā, ka visas var iegūt vienādi ideālu, gludu vēderu arī ar operācijas palīdzību. To, ko un kā ir iespējams koriģēt tieši katrā konkrētā gadījumā, kā arī – kāds varētu būt pēc-operācijas rezultāts, paskaidros daktere konsultācijas laikā.

OPERĀCIJA ATRISINĀS VISAS MANAS PROBLĒMAS AR LIEKO SVARU – VAI TIEŠĀM?

Ļoti bieži pirms operācijām saskaramies ar šādu mītu no pacientēm – pirms vēdera plastikas operācijas varu „padzīvot zaļi” un ēst visu, ko vēlos, beidzot atļauties visu, ko sirds kārojusi un līdz šim esmu sev liegusi, jo operācija jau atrisinās visas manas problēmas ar lieko svaru! TĀ NAV TAISNĪBA!!! Patiesībā viss ir tieši pretēji.

JO PLĀNĀKS VĒDERS PIRMS, JO GLUDĀKS VĒDERS PĒC OPERĀCIJAS!

Ja esi plānojusi veikt vēdera plastikas operāciju, ir svarīgi zināt -  jo plānāks (ar mazāku lieko tauku kārtiņu) vēders būs pirms operācijas, jo SKAISTĀKS BŪS REZULTĀTS. Ja pirms operācijas ir liekais svars vai virs nabas zona ir bieza un pilna, tad visieteicamākais ir zaudēt liekos kg pirms operācijas! Bieži, zaudējot kg, vēders paliek neestētiskāks, jo veidojas liela liekās ādas kabata. Bet par to vari nesatraukties – pilnās vēdera plastikas laikā tas viss tiek koriģēts! Nav svarīgi, kas atrodas zonā starp nabu un kaunuma rajonu – strijas, citas rētas, liekā āda vai biezs slānis , tas viss operācijā tiks noņemts nost! Taču tā daļa, kas atrodas virs nabas līdz ribu lokam, tiek izmantota jaunā vēdera nosegšanai. Ja tā daļa būs pilna, bieza, tad tāds arī būs izmantojamais materiāls un rezultāts – mazs vēders, bez liekās ādas kabatas, taču pufīgs un apaļš. Jo zona virs nabas būs plānāka, jo skaistāks, gludāks un plakanāks būs jaunais vēderiņš!

Starp citu, notievēšana līdz vēlamajam svaram pirms operācijas ir būtiska arī tādēļ, ka PĒC operācijas pārāk liela svara zaudēšana arī vairs nav ieteicama. Ja pēc operācijas sieviete zaudē vairāk kā 5 kg, tad tas nenāks par labu sasniegtajam pēc-operācijas rezultātam. Visideālākais variants ir zaudēt lieko svaru un sasniegt vēlamo PIRMS operācijas, jo pēc tam uzturēt esošo svaru ir daudz, daudz vieglāk!

Sievietes bieži jautā – vai tad nevar apvienot vēdera plastikas operāciju ar tauku atsūkšanu? Atbilde – jā, to var izdarīt, bet jāņem vērā, ka šādā gadījumā operācija ir daudz traumatiskāka. Ne visās vietās taukus var pilnībā un pietiekami kvalitatīvi noņemt! Un arī rezultāts nāks ilgāk un ir grūtāk prognozējams. Āda nebūs tik kvalitatīva un labi apasiņota, kā dabīgas tievēšanas procesā. Kombinēta operācija – vēdera plastika un tauku atsūkšana – ir garāka pati par sevi, pacientam grūtāka un traumatiskāka, arī pēc-operācijas periods garāks un smagāks. Audi parasti vairāk sulo, lēnāk dzīst. Piedevām – pēc tauku atsūkšanas ir vajadzīgas arī vēl citas ķermeņa procedūras.

Ja topošajiem pacientiem ir nepieciešams zaudēt svaru pirms operācijas , bet pašu spēkiem tas neizdodas, mēs palīdzam, sastādot konkrētu plānu un nosūtam pie  konkrētiem speciālistiem, ar ko jau gadiem sadarbojamies un vienmēr tiek panākti ļoti labi rezultāti. Ievērojot speciāli izveidotu diētu, nerodas bada sajūta, ir pilnvērtīga un sabalansēta ēdienkarte, nekas nav jāskaita (kalorijas, punkti utt.) un ir labas analīzes pirms operācijas! Ja ievēro visu speciālista ieteikto, tad rezultāti ir ļoti iepriecinoši. Un pēc operācijas vienmēr ir ļoti viegli visu to uzturēt. Kad pacients ir savā vēlamajā svarā un daktere ir  konstatējusi, ka vēders ir gatavs iepējami labākajam rezultātam, pacients ir gatavs savām jaunajām pārvērtībām!

Par vēdera plastiku lasi arī:

VĒDERA PLASTIKA pēc grūtniecības – PIRMS un PĒC

DIASTĀZE - kādēļ vēderiņš pēc dzemdībām nepazūd tāpat vien?

Gluds VĒDERS - kā jaunībā!