Kad jāpalīdz, ja iznākums nav tāds, kā cerēts: krūšu palielināšanu labošanas gadījumi

Plastikas ķirurga ikdiena sastāv ne tikai no iespējas piepildīt kāda cilvēka sen lolotu sapni, bet gadās arī palīdzēt, ja kaut kas nav sanācis tā, kā cerēts. Gadās, ka organisms izspēlē kādu “joku”, dažreiz dzīšana ir ģenētiski ne tik veiksmīga, dažkārt - vienkārši nelabvēlīga apstākļu sakritība- vai ir gadījusies komunikācijas problēma ar savu ārstu. Pateicoties cilvēku uzticībai, mūsu praksē ļoti lielu daļu operāciju sanāk veltīt tieši atkārtotām korekcijām, lai palīdzētu sievietēm tikt vaļā no dažādām krūšu problēmām, kas gadījušās citviet. Lūk, pavisam neliels gadījumu apkopojums, lai saprastu, ka ķirurģija - tas it nemaz nav tikai rozēm kaisīts ceļš, bet, izmantojot zināšanas un pieredzi, praktiski visu var vērst par labu!

Ne tikai Dr. Evijas Rodkes - Sproģes praksē, bet arī visā pasaulē palielināšanu labošanas gadījumi sastāda gana lielu daļu no visām krūšu operācijām, ko sertificēti plastikas ķirurgi ikdienā veic. Tādi faktori, kā, piemēram, novecošana, ilgstoša un vairākkārtēja bērna barošana vai ievērojams svara zudums var ietekmēt operācijas rezultātu pēc ilgāka laika. 

Esam apkopojuši dažādus krūšu operāciju korekciju gadījumus. Iepazīstieties ar konkrēto situāciju un skatieties attēlos: PIRMS un PĒC!

* Visi gadījumi ir korekcijas iepriekšējām krūšu operācijām, kas veiktas citur


Situācija: Pacientei, kura dzīvo ārzemēs, 2017. gada pavasarī tika veikta krūšu palielināšana citā Latvijas klīnikā. Diemžēl rezultāts izvērtās neveiksmīgs, tādēļ 2017. gada rudenī šī sieviete atkal lidoja uz Latviju, lai vērstos pēc palīdzības pie Dr. Evijas Rodkes-Sproģes, jo ar tādām krūtīm ilgāk dzīvot vairs nevarēja. Lai izlabotu situāciju, tika veikta krūšu rekonstrukcija: izplānota kabatu pārveidošana, audu nostiprināšana un implantu maiņa.

Attēlos: pirms un 10 dienas pēc korekcijas operācijas

Implanti: Polytech anatomiskie, augstā profila, 275 cc

Tehnika: implanti likti zem muskuļa

 

 

Situācija: Nepieciešamība pēc augmentācijas labošanas bija radusies arī šai pacientei, kuras audi bija tik plāni, ka caur krūšu sāniem un apakšu bija sataustāmas abu implantu malas – tie atradās praktiski tikai zem ādas. Izņemtajiem implantiem bija izveidojušās kapsulas, kas saspieda tos, izveidojot caur ādu sataustāmus burbuļus. Tika veikta implantu nomaiņa, kabatu pārplānošana un korekcija, kā arī iekšējo, caurspīdīgi plāno ādas rajonu nosegšanai tika izmantots īpašs audu sietiņš.

Attēlos: pirms un 1,5 mēnešus  pēc

Implanti: Motiva apaļie, ergonomiskā gēla, augstā profila, 450cc

Tehnika: implanti likti zem muskuļa, veikta arī liekās ādas savilkšana ap areolām


Implants ar kapsulu

Īpašais sietiņš, kas nosedz plānākos ādas rajonus no iekšpuses

Situācija: Sieviete vērsās pie Dr. Evijas Rodkes – Sproģes gadu pēc citur veiktas krūšu palielināšanas operācijas. Ap vienu no implantiem bija izveidojusies cieta kapsula, kas krūti bija savilkusi uz augšu, radot izteiktu asimetriju. Tika veikta implanta kabatas un kapsulas korekcija, izveidojot mīkstas, simetriskas krūtis.

Attēlos: pirms un 2,5 mēnešus pēc

Situācija: Pēc neveiksmīgas krūšu palielināšanas, pacientes krūtis bija asimetriskas, un vecie implanti - kļuvuši problemātiski. Lai izveidotu skaistas, simetriskas krūtis, implanti tika nomainīti uz jauniem, to kabatas – izlabotas, tika veikta krūšu pacelšana ar apgrieztā T veida rētu.

Attēlos: pirms un 3 mēnešus pēc

Implanti: Motiva apaļie, augstā profila implanti

Tehnika: implanti likti daļēji zem muskuļa, pacelšana – apgrieztā T veida

Situācija: Pacientei ievietotos implantus bija nepieciešams nomainīt, jo ap tiem bija izveidojušies cieti, savilkti rētaudi. Implantu kabatas vajadzēja iztīrīt un izlabot, kā arī veikt korekciju liekajai, nokarenajai ādai, kas pirmajā operācijā netika noņemta. Tika veikta krūšu korekcija ar jauniem implantiem, implantu kabatu atbrīvošana, kapsulu izņemšana un apgrieztā T veida pacelšana.

Attēlos: pirms un 1,5 mēnešus pēc

Implanti: Motiva apaļie, augstā profila, ergonomiskā gēla

Tehnika: implanti – zem muskuļa, pacelšana – apgrieztā T veida rēta

Situācija: Pie mums vērsās paciente ar izteiktu ribāja deformāciju un asimetriju - visa krūšu kurvja labā puse ir izteikti iespiesta uz iekšu, kreisā - iztilpusi. Vecie implanti stāvēja ļoti augstu, radot iespaidu, ka krūšu galiņi skatās uz leju. Tie bija novietoti arī izteikti uz sāniem, radot lielu atstarpi starp krūtīm, un tilpumā implanti bija gan par mazu konkrētajam krūšu kurvim, gan izmēros vienādi, kas, izteiktās asimetrijas dēļ radīja arī krūšu asimetriju un diskomfortu veļā un apģērbā. Viens implants bija saplīsis, krūts tādēļ - cieta un sāpīga. Tika veikta īpaša asimetrijas izpēte un implantu tilpuma un profilu plānošana. Krūšu korekcija veikta tikai caur nelielu iegriezumu zem areolas - veco un bojāto implantu izņemšana, kabatu tīrīšana un korekcija, implantu nomaiņa uz dažādiem izmēriem un profiliem.

Implanti: Polytech anatomiskie, 395 cc augstais profils labajā pusē, 320 cc vidējais profils kreisajā

Tehnika: implanti likti zem muskuļa, caur areolu

Plīsušais implants ar izlijušo silikonu un audu atbildes reakciju uz to – izteikta kapsulofibroze

 

Situācija: Pacientei pēdējo 6 gadu laikā bijušas 3 krūtis koriģējošas operācijas divās citās klīnikās.  Tā kā rezultāts viņu neapmierināja, jo asimetrijas un kreisās krūts problēma nebija atrisināta, sieviete vērsās pēc palīdzības pie Dr. Evijas Rodkes – Sproģes. Arī šajā gadījumā tika nomainīti gan implanti, gan to atrašanās vieta un kabata, gan tīrītas vecās implantu kabatas un iekšējās un ārējās rētas. Tika koriģēti arī ārējie mīkstie audi un atbrīvoti iekšējie rētaudi.

Reta situācija: Pirms 30 gadiem Padomju Savienībā un citās Austrumeiropas valstīs silikona krūšu implantus bija gandrīz neiespējami dabūt, taču pieprasījums pēc krūšu palielināšanas bija augsts. Līdz ar to, bija diezgan ierasta prakse šai operācijai izmantot līķu taukus. Parasti šie tauki ar laiku kļuva ļoti cieti un ierētojās apkārtējos audos, sievietei radot stipras sāpes. Tāpat pastāvēja iespēja, ka var sākties un izplatīties pat audu nekroze.

Šis ir gadījums, ko koriģējām pavisam nesen. Lai arī domājām, ka šādas lietas ir pagātne, vēl aizvien kādi ļoti labi “iekonservējušies” implanti parādās. Šī paciente ir ļoti veiksmīga, jo viņas organisms visus šos gadus ir darījis teicamu darbu, apaudzējot svešķermeņus ar īpaši izturīgiem rētaudiem, tādējādi pasargājot pašu sievieti.

Šādas situācijas, lai arī ļoti reti, tomēr vēl gadās! Mēs gribētu cerēt un domāt, ka mūsdienās gandrīz visi līķu tauku “implanti” ir izņemti, un to sieviešu krūtis iztīrītas un izlabotas.

Reta situācija: Šī jaunā sieviete bija veikusi “šķidrā silikona” injekcijas krūtīs pie kāda ceļojoša “profesora” no Ukrainas, kurš solīja maģisku krūšu palielināšanu – bez operācijas..! Bet pēc procedūras veikšanas pazuda. Kad paciente nonāca mūsu klīnikā, viņai jau bija sācies aseptisks iekaisums. Šķidrā masa kustējās visapkārt – abas krūtis bija vidū savienojušās, bija izveidojušās kabatas gan padusēs, gan rokās, gan arī mugurpusē! Iepriekšējās nedēļas laikā krūts bija palielinājusies divas reizes! Operācijas laikā atklājās, ka “šķidrais silikons” ir injicēts sievietes krūtīs bez jebkāda plāna – muskuļos, starp ribām, krūšu audos, zemādā. Šis nezināmais šķidrums bija izplatījies pa visu ķermeņa augšdaļu!

Sabojātie audi tika izņemti.  Plašās, savienotās kabatas padusēs, augšdelmos, krūšu zonā – iztīrītas, taču tās palika tik tukšas un bez jebkāda audu satura, ka nebija iespējams veikt krūšu rekonstrukciju tās pašas operācijas laikā. Priekšā bija ilgs atveseļošanās process; tikai gandrīz pēc gada šai pacientei varēja veikt krūšu palielināšanu – šoreiz drošu un īstu operāciju – ar paliekošu rezultātu, kas nekaitē veselībai.

1. attēlā:  pacientes krūtis pirms labošanas

2. attēlā: tīrīšanas process: “šķidrais silikons” izplūst no krūts

3. attēlā: augšējais – mēnesi pēc audu tīrīšanas, apakšējais – gandrīz pēc gada(sadzijušas krūtis), vidējais – 2 mēnešus pēc krūšu palielināšanas ar anatomiskajiem implantiem

 

Svarīgi: šajā rakstā vēlamies akcentēt, ka ir iespēja palīdzēt ļoti dažādos gadījumos, kad krūšu palielināšanas operācijas rezultāts neapmierina vizuāli un sagādā fiziskas un emocionālas problēmas. Aicinām rūpīgi izpētīt un izvērtēt speciālistu, kam sevi uzticēt, kā arī droši vērsties pēc profesionālas palīdzības, ja kaut kas sāk šķist “ne tā”!

Vairāk par krūšu palielināšanas operācijām lasi šeit:

Pārsteidzošas krūšu pārvērtības - skaties attēlos PIRMS un PĒC

Man ir, ko teikt meitenēm, kuras plāno palielināt krūtis, taču pagaidām šaubās!

5 JĀ krūšu operācijai jeb UZDĀVINI sev skaistas pārmaiņas!

KRŪŠU palielināšanas un pacelšanas operācija - PIRMS un PĒC