Vakuuma drenāža pēc operācijas

Kas ir vakuuma drenāža un kādos gadījumos mēs to izmantojam?

Pēcoperācijas periodā izmantojam divu veidu drenāžas: aktīvās un pasīvās. Pasīvā vienkārši nodrošina atveri šķidruma izejai caur brūci.

Aktīvā drenāža ir aktīva šķidruma izsūkšanas sistēma, kas sastāv no neliela saspiežama trauciņa un caurulītes, kas iznāk uz āru no operācijas vietas. 

Drenas ievietošana atkarīga no konkrētās situācijas, ko individuāli izvērtē ķirurgs. Aktīvo drenāžu biežāk ievieto gadījumos, kad operējamā zona ir plaša (piemēram, vēdera plastikas, krūšu samazināšanas utt.), kā arī sarežģītos rekonstrukcijas gadījumos vai, ja pasīva šķidruma izvadīšana nav iespējama. Ja prognozējama pastiprināta šķidruma izdalīšanās, to evakuē ar aktīvu atsūkšanu.
Aktīvā drenāža darbojas ar vakuuma palīdzību, līdz ar to trauciņā vienmēr to jānodrošina. Ja trauciņš ir piepildījies ar šķidrumu vai gaisu, tas ir jāatvieno no caurulītes, pirms tam to aizspiežot; tad trauciņš ir jāiztukšo un saspiestā veidā jāpievieno atpakaļ. Kad tas ir izdarīts, caurulīti jāatver.


Drenāžas izmantošanas ilgums ir individuāls: no vienas dienas līdz pat nedēļai (atkarīgs no operācijas apjoma un atveseļošanās perioda).

Katram pacientam, pirms došanās mājās, tiek izskaidrots un parādīts, kā ar drenāžu pareizi rīkoties.