Vēlos veikt operāciju, bet dzīvoju ārzemēs

 

Ievērojamu daļu mūsu klientu sastāda pacienti, kuri dzīvo ārpus valsts. Tie ir gan ārzemēs dzīvojoši latvieši, gan arī cittautieši. Esam apkopojuši svarīgākos punktus, kas jāzina un jāņem vērā, plānojot operāciju pie mums, ja pastāvīgi nedzīvojat Latvijā.

Cik ilgi man jābūt Latvijā?

Apjomīgāku operāciju (krūšu korekcijas, sejas vai vēdera plastikas) gadījumā Latvijā Tev jāpavada vismaz 14 dienas. Šo dienu laikā paspēsi gan tikties ar dakteri personīgā vizītē,  gan veikt nepieciešamās analīzes un izmeklējumus pirms operācijas (ja tādi nebūs veikti jau savā mītnes zemē), kā arī veikt pašu operāciju, iziet visas pārsiešanas un izņemt diegus. Šis ir minimāli nepieciešamais periods, lai kvalitatīvi un profesionāli novadītu visu procesu līdz veiksmīgam un drošam iznākumam - paspētu konsultēties, izoperēties un atveseļoties tik tālu, lai droši varētu doties uz savu mītnes valsti.

Plakstiņu korekcijām ir nepieciešamas vismaz 8 dienas – lai varētu lidot prom pēc diegu izņemšanas, ko veicam 8. dienā pēc operācijas. Ja uz savu mītnes valsti dosies prom ar automašīnu un plāno diegus izņemt pie sevis, tad prom vari doties kaut nākamajā dienā, ja tas ļoti nepieciešams. Tomēr mūsu klīnikas taktika ir uzņemties atbildību par savu veikto operāciju un novadīt pirmo, grūtāko pēcoperācijas periodu līdz galam, uzmanīgi un rūpīgi kontrolējot un vadot šo periodu.

 

Ko darīt, ja es nevaru/nevēlos atsevišķi lidot uz konsultāciju?

Šādā gadījumā vari aprakstīt savas vēlmes un nosūtīt attēlus ar problemātisko/koriģējamo ķermeņa zonu uz mūsu klīnikas e-pastu: info@rodke.lv .

Attēlu uzņemšana krūšu/vēdera korekcijai:

  • No priekšas ar rokām gar sāniem;
  • No priekšas ar horizontāli paceltām rokām
  • 45 grādu leņķī ar rokām sakrustotām aiz muguras

Attēlu uzņemšana plakstiņu korekcijai:

  • Seja no priekšas, acis vaļā, skatiens taisni uz priekšu bez mīmikas 

Pārējām operācijām nav tik būtiski, kā tiek uzņemtas fotogrāfijas. Galvenais, lūgums tās uzņemt kādai citai personai, nevis pašam, un darīt to tā, lai labi, asi un tuvplānā redzama problēma, ko vēlies koriģēt.

Foto tiks apskatīti un tiks apzināts nepieciešamais operācijas veids un darba apjoms.

Ja pavisam noteikti zini, ka operāciju tiešām vēlies, piedāvājam rezervēt operācijas laiku - tad Tev nebūs jāgaida rindā uz konsultāciju un pēc tam vēl rindā uz operāciju. Ja ir veikta operācijas rezervācija, ar Dr. Rodki-Sproģi personīgi tiksies pēc darba laika - vēlākais 1 dienu līdz operācijai (ja ir krūšu vai vēdera operācija; plakstiņu korekcijas pacienti ar dakteri tiekas operācijas dienā pirms operācijas). Šajā tikšanās reizē izrunāsiet, samērīsiet un izplānosiet visas precīzās detaļas individuāli tieši Tev.

 

Ja es izvēlos atbraukt atsevišķi uz konsultāciju un tikai tad nolemju par labu operācijai, cik ilgs laiks aptuveni paiet no konsultācijas līdz operācijai?

Tas ir atkarīgs no konkrētā brīža rindām. Vidēji tie varētu būt apmēram 3 mēneši, taču, lai to noskaidrotu precīzi, jāsazinās ar dakteres asistenti, zvanot (+371) 20385822 vai rakstot uz info@rodke.lv

 

Kādas analīzes/izmeklējumi pirms operācijas ir nepieciešami? Kur tos varu veikt?

Par sagatavošanos operācijai iespējams izlasīt šeit: https://bit.ly/2CohDnm 

Par nepieciešamajiem izmeklējumiem individuāli katram klientam izstāstīs arī dakteres asistente, kā arī konkrētu sarakstu nosūtīs Tev e-pastā. Izmeklējumus var veikt arī attiecīgajā mītnes valstī, aprakstošo izmeklējumu (ginekologa vizīte, plaušu caurskate, ultrasonogrāfija vai mamogrāfija krūtīm) atbildes rakstot angļu valodā. Ja kāda iesmesla dēļ Tev nav iespeja veikt analīzes vai izmeklējumus savā mītnes valstī, pabrīdini mūs par to iepriekš un mēs Tev palīdzēsim laicīgi saorganizēt visus izmeklējumus tepat Latvijā.

 

Ja man pēc aizlidošanas mājās rodas kādas bažas, kam es varēšu jautāt pēc palīdzības?

Visu atveseļošanās periodu ar pacientiem kopā ir pēc-operācijas aprūpes medmāsiņa, kas darbojas mūsu plastikas ķirurgu uzraudzībā. Ja rodas bažas, varēsi ar māsiņu sazināties gan telefoniski, gan e-pastā, gan arī sūtīt foto vai ziņu caur WhatsApp!

 

Vai varu dabūt slimības lapu vai ārsta izziņu par operāciju, ja darba vieta ir ārzemēs?

Mēs katram pacientam izsniedzam klīnikas izrakstu par veikto manipulāciju. Nepieciešamības gadījumā izsniedzam arī izziņu angļu valodā par to, ka konkrētais cilvēks ir bijis klīnikā uz operāciju, un kādi ir darba vai fiziskās slodzes ierobežojumi - kādam laika periodam. Izsniedzam arī slimības lapas uz 10 dienām, atkarībā no mītnes zemes darba devēja noteikumiem, to var iesniegt gan orģinālā, gan notariāli tulkotu savas zemes valodā.