Sejas korekcijas

Veic vispārējā anestēzijā. Koriģē noslīdējušu uzaču pozīciju, noņem lieko ādu , izlīdzina dziļas grumbas. 1 nakts stacionārā, apsējs 1 nedēļa. Tad var dušā izmazgāt matus. Pirts, baseini, vanna, solārijs, sports – ierobežoti uz ~ 3-4 nedēļām. Diegus izņem ~ 10-12 dienā. Ne vienmēr, bet, ja rodas zilumi, tie noiet 2 nedēļu laikā.

 

Sejas plastika:

Ja āda ir noslīdējusi un liekā ir atkārusies, to nevar vairs uzlabot ne ar kremiem, ne procedūrām, ne masāžu, ne lāzeriem, ne injekciju palīdzību. Tāpat nav iespējams seju izoperēt „profilaktiski”, lai nekas nekad nenoslīdētu. Pazīmes, kad nepieciešama operācija – ir lieka āda gar zoda līniju, izveidojušies „buldoga” vaidziņi, dubultzods, lieka āda uz kakla, ļoti dziļas deguna – mutes rievas, ko nevar labi koriģēt ar injekcijām – vaigu noslīdējuma dēļ. Visbiežāk sejas plastiku kombinē ar kakla plastiku, jo atsevišķi kaklu var koriģēt ļoti reti. Sejas plastiku ļoti bieži un ļoti veiksmīgi var kombinēt ar dažādām injekcijām. Operācija notiek vispārējā anestēzijā. Pēc operācijas 1 nakts stacionārā, apsējs 1 nedēļa. Tad var dušā izmazgāt matus. Pirts, baseini, vanna, solārijs, sports – ierobežoti uz ~ 3-4 nedēļām. Diegus izņem ~7.- 10.-12. dienā. Ne vienmēr, bet, ja rodas zilumi, tie noiet 2 nedēļu laikā. Tūska pirmās 2-3 dienas palielinās, pēc tam diezgan ātri noiet.

 

Plakstiņu plastika:

Plakstiņus var koriģēt gan atsevišķi augšējos un apakšējos, gan abus kopā. Ja koriģēti tiek tikai augšējie vai tikai apakšējie plakstiņi, pacientiem ir iespēja izvēlēties lokālo vai vispārējo anestēziju. Kopā augšu un apakšu gan vienmēr veic vispārējā anestēzijā. Augšējo plakstiņu ādas noslīdējums un tauku brukas, kas ieslīd tajos var būt gan iedzimts, gan iegūts. Korekcija nepieciešama, ja āda ir nokarena, atslābusi, tā guļ uz skropstām, radot smaguma, spiediena, noguruma, graušanas sajūtas, ja kosmētika sakrājas ādas krokās, ja acis pastiprināti asaro un acu ārsts saslimšanas neatrod, ja nevar veikt permanento līniju tetovēšanu. Šādos gadījumos pat acu ārsti un kosmetologi sūta pacientus pie plastikas ķirurga. Apakšējie plakstiņijākoriģē, ja ir izteikta liekā āda, maisiņi zem acīm, tumši loki. Tad noņem lieko ādu, sakārto taukaudu brukas, lai tās vairs neizspiestos un neradītu maisiņus zem acīm. Pēc korekcijas pacients var doties mājup jau tajā pašā dienā, klīnikā pa nakti nav jāpaliek. Zilumi un tūska, ja tādi parādās ( pēc apakšējiem plakstiņiem ir vienmēr) 2 – 3 dienas palielinās, tad pāriet 2 nedēļu laikā. Diegus izņem pēc nedēļas. Kosmētiku var lietot no 10.dienas. 1 nedēļu jātur pēc iespējas galvu augšā, pirtis, vannas, baseini, solāriji, sports ierobežoti ~ 3 nedēļas.


Ausu korekcija:

Ausis drīkst sākt operēt bērniem no 5-6 gadu vecuma, jo tad ir izveidojies auss skrimslis. Parasti bērni izoperējas pirms skolas, lai, uzsākot skolas gaitas, neciestu no attieksmes viedokļa nežēlīgākā laika – 1.-3.klases. Ausu korekcijas veic arī pieauguši cilvēki, ja bērnībā tas nav izdarīts vai ja viņu vecāki par šādu iespēju nav zinājuši. Operācija notiek vietējā anestēzijā. Pēc procedūras uzreiz var iet mājās, operācija ir ļoti mierīga, pilnībā nesāpīga, bērni spēlē līdzpaņemtās spēlītes vai pat iemieg. Dažreiz grūtāka šai pasākumā ir pirmā nakts. 1 nedēļu ap galvu būs elastīgā saite. Tad var dušā izmazgāt matus. Pirts, baseini, vanna, solārijs – ierobežoti uz ~ 3-4 nedēļām. Diegu galus noņem ~10. dienā. Krevelītes, tulznas, zilumi, ja tādi vispār parādās, noiet 2 nedēļu laikā.

 

Deguna korekcija:

Degunu drīkst operēt tikai no 18 gadu vecuma, jo līdz šim vecumam tas tikai vēl veidojas. Deguna plastika tiek uzskatīta par visneprognozējamāko plastisko operāciju, jo tā ir vienīgā operācija plastiskajā ķirurģijā, kurā strādā ne tikai ar ādu un zemādu, taukaudiem, bet arī ar skrimsli un kauliem, kam ir nepatīkama īpašība rētoties. Tāpēc konsultācijā katru individuālu gadījumu ļoti sīki izrunājam atsevišķi. Operācija notiek vispārējā anestēzijā, 1 nakts jāpavada stacionārā. Parasti ģipsis ir 1 nedēļu uz deguna. Ja tiek koriģēta ne tikai skrimšļainā, bet arī kaulainā deguna daļa, tad zilumi būs vismaz 2 nedēļas. Deguna tamponi tiek izņemti nākamajā rītā. Pirts, baseini, vanna, solārijs – ierobežoti uz ~ 3-4 nedēļām. Diegu galus noņem ~10. dienā. Deguna operācija ir vienīgā, kur galējo rezultātu redz tikai pēc 1 gada.